Festiwal muzyczny online – Festival de Pajama

Za oknem słońce i piękna pogoda…niestety jednak nie tak zacznie się ten wpis. Za oknem pandemia i promieniowanie (tak mówią), a więc zapomnijmy o imprezie…stop. Czy jest opcja, aby zaliczyć festiwal muzyczny w domu? Jasne, że tak, zapraszamy Was na imprezę online, na jeden z pierwszych festiwali online – Festival de Pajama. Zbierajcie siły, a na wieczór szykujcie gustowne pidżamy.

Festiwal de Pajama to festiwal międzynarodowy zorganizowany w Polsce. Dyrektorem artystycznym jest Dariusz Jackowski.

Dariusz Jackowski

Dariusz Jackowski

dyrektor artystyczny

Multiinstrumentalista, improwizator, artysta wizualny, specjalista w dziedzinach zastosowania systemów generatywnych w muzyce i programowania audio. Wykładał syntezę i przetwarzanie dźwięku w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz programowanie multimediów na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Brał udział m.in. w festiwalach Musica Polonica Nova, ISMC World Music Days, Avant Art Festival (gdzie zaprezentowano jego autorski elektroakustyczny projekt Vox Machinatione), Warszawska Jesień, Musica Electronica Nova. Autor muzyki do spektakli Pitagoras 3D (Kejos The-At-Er, prezentowany między innymi na festiwalach OFCA, Cyrkopole, Carnaval Sztukmistrzów, Regensburg Popkultur Festival) , „Tu mówi Elektra” (Teatr Muzyczny Capitol) i “Dosłowny fizyczny skurcz serca” (Teatr Współczesny we Wrocławiu). W muzyce lubi wykorzystywać nieoczywiste dźwięki i sposoby ich przetwarzania łączyć elektronikę z instrumentami z różnych kultur oraz bawić się strukturą utworu i konwencjami gatunków. W pracach wizualnych łączy nietypowe interfejsy, generatywne video, psychodeliczny recykling stocków i niskie poczucie humoru.

I trochę info o kilku występujących:

Michał Poczobut (Szopek)

Michał Poczobut (Szopek)

Muzyką pasjonuje się od najmłodszych lat. Jego uwaga zawsze była skoncentrowana na elektronicznych brzmieniach oraz rytmie. Prowadzi małe studio muzyczne, w którym realizuje projekty komercyjne oraz nagrywa własną muzykę. Co jakiś czas prezentuje ją na psychodelicznych festiwalach, w przeszłości współtworzył kilka projektów w podobnej stylistyce. Realizatorsko najczęściej udziela się w projektach reklamowych i słuchowiskach.

Lend Me Your Underbelly

Lend Me Your Underbelly

Pod pseudonimem ” Lend Me Your Underbelly” Christian Berends (Holandia) tworzy hipnotyzującą, surrealistyczną muzykę, w której zatraca się poczucie czasu. Eksperymentalne nagrania terenowe przebijające się spod gitary, dźwięki mowy starożytnych, wiatr wiejący od przeczących prawidłom grawitacji burzy odważnie wciągają słuchacza w muzyczny świat. Były członek black metalowego zespołu Salacious Gods, od 2011 eksploruje nastrojową, psychodeliczną muzykę opartą na improwizacji, naturze i duchowości. Gitara i różne inne instrumenty wraz z looperem i wokalami są używane do osiągnięcia skraju wewnętrznego odczucia muzyki.

Wydarzenia na Facebooku:

18.04.2020  MUSIC DAY (klik)

19.04.2020 VJ DAY(klik)

 

Comments

comments