„Czy Wielki Wybuch był głośny? 11 rozmów o historii i życiu codziennym Wszechświata“ tak brzmi pełny tytuł książki popularnonaukowej napisanej przez Karolinę Głowacką i Jean-Pierre Lasotę.
Kim są autorzy i jaką mają ideę?
Karolina Głowacka – dziennikarka Radia TOK FM, pisze między innymi dla ”Crazy Nauka” czy ”Znaku”. Uwielbia naukę i ubolewa nad złymi formami ich przekazywania w szkołach.
Jean-Pierre Lasota – profesor nauk fizycznych, autor ponad 250 prac naukowych. Jeśli czegoś nie wiesz o fizyce to on Ci to wytłumaczy. Lubi mówić, mówić o nauce.
O czym jest książka?
O książce najlepiej opowiedzą Wam sami autorzy:
My już wiemy, że ta książka będzie i już jest hitem. Dobry prezent dla ludzi w każdym wieku. Zapraszamy na fan page’a autorów książki : www.facebook.com/CzyWielkiWybuchBylGlosny/ .
Książkę można kupić na stronie wydawcy.
Atutem książki jest też rozdział poświęcony sposobom dokonywania odkryć w astrofizyce. Tutaj teoria miesza się nierozerwalnie z praktyką, czyli obserwacjami. Jest to temat rzadko poruszany w literaturze popularnonaukowej.„Czy Wielki Wybuch był głośny?” pokazuje, że polska literatura popularnonaukowa ma się świetnie i śmiało może konkurować z najlepszymi.
Sporo poruszanych w książce problemów konstytuuje naszą obecność i egzystencjalny sens istnienia (ciekawa dyskusja o zasadzie antropicznej – str. 444-447). To nienachlana dawka faktów o świecie oczami astrofizyki z szansą na zrozumienie przez każdego. Gorąco polecam.