Fotografia kreacyjna – Katherine Anne

W Internecie spotkać ją można pod pseudonimem Katherine Anne. Jak się okazuje, to przetłumaczone na angielski prawdziwe imiona artystki – Katarzyna Anna. Nie ukrywa, że zagranicą pseudonim wpływa na szybszą identyfikację i ułatwia komunikację. Przykładowo, Brytyjczycy z zadowoleniem podkreślają, że takie samo imię nosi żona księcia Williama. Kim jest Katherine Anne?

O niej. Mistrzyni fotografii kreacyjnej, autorka artystycznych sesji fashion zrealizowanych dla młodych i uznanych w Polsce projektantek, m.in.: Walerii Tokarzewskiej, Agnieszki Osipy i Lidki Sajdak. Poprzez posiłkowanie się naszą codzienną rzeczywistością ujętą w oniryczną, baśniową fotografię stara się pokazywać innym swój własny „wewnętrzny magiczny świat (z niebieskimi drzewami)”.

Inspiracja. Seria książek „Kroniki Narnii” C.S.Lewisa uwielbiana przez Katherine Anne od lat i pojawiające się w niej postacie faunów, satyrów, nimf wodnych i leśnych. Stąd też motyw kulturowy silnie zaakcentowany jest w jej fotografiach: w formie legend, podań, odwołań do kultury wschodniej i żydowskiej, etc. Ostatnio oczarowana jest światem Aborygenów, których wierzenia kompletnie różnią się od tych w innych miejscach świata. Marzy jej się zbiór legend arturiańskich w jednej książce.

 

fotografia kreacyjna - Kathrine ANNE
Fotografia kreacyjna
fotografia kreacyjna

O twórczości. Największy sukces: wystawa 'Dorian’, projekt dyplomowy Katherine Anne w Krakowskiej Szkole Filmowej. Zdjęcia wystawione zostały w Centrum Kultury Żydowskiej na Krakowskim Kazimierzu oraz w Niemczech,  norymberskiej galerii Destillarta. W obu miejscach wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Najbardziej szalony projekt: Sesja „As the world falls down”, która powstała przy współpracy z Lidią Sajdak i Walerią Tokarzewską – Karaszewicz. Zdjęcia realizowano na pustyni Błędowskiej.

Fashion.  To kierunek, który umożliwia pełne realizowanie się artystce i to właśnie w nim chce się dalej rozwijać. „Niezależnie od tego czy kreuję baśniową sesję, tworzę w klimatach surrealizmu magicznego, czy robię konwencjonalną sesję fashion, jest to za każdym razem dla mnie fantastyczna zabawa i jestem jednakowo dumna z efektów.”

Marzenie życia. Realizacja sesji dla Vogue France albo w Vogue USA, z udziałem Al’a Pacino, co doprowadziłoby ją pewnie do „lewitacji ze szczęścia”. Współpraca z takimi magazynami, jak: Elle, Vanity Fair, Harper’s Bazaar, oraz z Polskimi edycjami tych tytułów na pewno również doprowadziłaby do masy pozytywnych emocji.

 

Warsztaty fotografii kreacyjnej. Organizowane przez Akademię FOTO, odbędą się 12-13 września w Marcówce pod Krakowem. Katherine Anne zaprasza Was do jej własnego świata – krainy  „Snów Leśnego Licha”. Mistrzyni podpowie jak w pracy z fotografią przełamywać bariery swojej własnej wyobraźni, gdzie i w jaki sposób szukać inspiracji, oraz jak uatrakcyjnić zdjęcia, na przykład efektami specjalnymi. Dodatkowo otrzymacie instrukcje dotyczące profesjonalnego retuszu. Podczas warsztatów będziecie mieli okazję pracować z modelką Magdą Zawiłą (która już wcześniej brała udział w projekcie Katherine Anne, „Spirited away”). Wszystko to potwierdzone certyfikatem uczestnictwa.

 

Dla czytelników „KREATYWNIKA portalu twórczych i aktywnych” (obecnie OwlYouNeed)  5% zniżki na wszystkie warsztaty organizowane przez Akademię FOTO!

Niech Was licho weźmie do Marcówki pod Krakowem!

Więcej informacji znajdziecie tutaj:

http://www.katherineanne.bci.pl/

https://www.facebook.com/KatherineAnnePhotography

http://www.akademia-foto.pl/

https://www.facebook.com/warsztatyzmistrzami

Materiał powstał na podstawie informacji i materiałów uzyskanych od Aleksandry Biernackiej, fotograf i dziennikarki z Warszawy.