Legnica z nieba

„Legnica z nieba” to nazwa kalendarza miejskiego na 2018 rok, który będzie stanowił wizytówkę miasta w nadchodzącym roku. W czwartek, 14 grudnia o godz. 18.00 w Galerii Piastów, odbędzie się uroczysta premiera artystycznego kalendarza. Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert wrocławskich muzyków i kompozytorów, w którym drony zostaną wykorzystane jako instrumenty muzyczne.

Autorami zdjęć z powietrza wykorzystanych w tym oryginalnym kalendarzu są młodzi i zdolni operatorzy dronów związani z Legnicą i jej okolicami: tu się urodzili, mieszkają bądź pracują. Na swoim koncie mają realizacje krajowe, zagraniczne, a także różne nagrody. Są to: Paweł Szmalcel (Drone Eagle Eye), Remigiusz Majchrzak (RM-DRONE), Kuba Osadkowski (KOD Fly With Me), Ireneusz Jaworski i Przemysław Kołodziej (Brand Film), Tycjan Trzpioła (Minimal Motion), Witold Pociej (Wpmedia), Jarek Wierzbicki (Agencja Reklamowa JSQ).

Fotografie i filmy dronowe cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród mieszkańców Legnicy. Dają one możliwość spojrzenia na to piękne miasto z innej, niedostępnej nam na co dzień perspektywy podniebnej. Zdjęcia kalendarza miejskiego 2018 w niepowtarzalny sposób przedstawiają najbardziej znane miejsca w Legnicy. Mamy nadzieję, że przez cały rok będą one dostarczać wielu pozytywnych wrażeń wszystkim mieszkańcom i kalendarz odniesie co najmniej tak duży sukces jak tegoroczny (z pracami legnickiego artysty Jarosława Jaśnikowskiego, znanego na świecie twórcy w nurcie magicznego realizmu).

Legnica z nieba

Podczas Inauguracji kalendarza miejskiego 2018 „Legnica z nieba”, mieszkańców czeka także dawka interesujących muzycznych doznań. Na evencie wystąpi Drone Music Project, który jednoczy brzmienia trip hopu, nowoczesnego jazzu i muzyki poważnej z wykorzystaniem dronów.  Muzycy udowodnią, że drony także mogą stanowić pełnoprawny element warstwy muzycznej, zarówno jako źródło charakterystycznego dźwięku silników, jak i w formie instrumentów perkusyjnych. Oprócz nich w projekcie wykorzystywane są: głos, skrzypce, flet, instrumenty strunowe (gitara, mandolina), klawisze i wiele nieoczywistych elektronicznych dźwięków. Całość dopełniają tworzone na żywo wizualizacje, oparte na filmach kręconych przy użyciu dronów.

Życzymy samych dobrych, artystycznych wrażeń 🙂

Zapraszamy także do odwiedzenia oficjalnego portalu Miasta Legnicy 🙂