Najnowsze okulary FPV – DJI

Najnowszy produkt DJI, jednego z największych producentów dronów, to DJI Goggles – okulary FPV (First Person Video).

Ten unikalny sprzęt posiada wiele cennych właściwości. Pozwala odtworzyć obraz video w świetnej jak na okulary jakości. Zapewnia rozdzielczość 1280 x 1440. Jest kompatybilny z siecią OcuSync, dzięki czemu na długich dystansach może nadawać 720p, a gdy dron jest bliżej pilota, aż 1080p.

Najnowsze okulary FPV - DJI

Okulary  FPV dla innych odbiorców…

Jeszcze do niedawna fanami gogli FPV byli przede wszystkim użytkownicy dronów wyścigowych, rzadziej używane przez filmowców i fotografów, którzy korzystają z podglądu w tabletach i smartfonach. Z tego co widać kierunek promocji gogli DJI jest inny, okulary mają pomóc w zainteresowaniu się tego typu ”wirtualnymi przejażdżkami” również tym użytkownikom, którzy więcej radości z latania dronem czerpią w podziwianiu widoków niż z samego sterowania nim.

Ruszając głową, ruszasz dronem…

To niesamowita opcja – Head Tracking – umożliwiająca sterowanie dronem nie tylko za pomocą standardowej aparatury, lecz za pomocą ruchów głową. Zastosowanie takiej technologii sprawi jeszcze większe wrażenie ”wirtualnego lotu”, a w przyszłości może mieć wiele innych zastosowań.

Produkt dostępny będzie za kilka dni 🙂

Źródło: https://store.dji.com

Więcej o nowinkach ze świata dronów.

Będziemy nie raz  jeszcze wracać do tematu okularów FPV.