Szkoła jogi Joga u Źródeł w Kudowie-Zdrój

Na przestrzeni ostatnich kilku lat w Polsce można zauważyć wzrost zainteresowania ćwiczeniami jogi. Tendencję tą widać głównie w większych miastach, dociera jednak ona powoli także do mniejszych miast. Szkoła jogi Joga U Źródeł powstała w Kudowie-Zdroju w sierpniu 2015 roku. Została ona założona przez małżeństwo, które połączyła miłość w życiu oraz miłość do jogi, pasja i chęć pracy z ludźmi. Działalność szkoły szybko rozprzestrzeniła się na pobliskie miasteczka uzdrowiskowe, bogate w źródła wód leczniczych, takie jak Duszniki-Zdrój, Szczytna oraz Polanica-Zdrój. Nazwa szkoły inspirowana była właśnie tymi leczniczymi źródłami.

Na naszych zajęciach jogi pojawia się także muzyka, nasza kolejna pasja. Możecie usłyszeć ją w postaci dźwięków gongu oraz mis tybetańskich i innych instrumentów etnicznych. Mają one działanie lecznicze oraz relaksacyjne, co w połączeniu z praktyką jogi daje nam wspaniały rezultat. Trudno jest przecenić jego pozytywny wpływ na nasz organizm.

Joga – połączenie ciała, umysłu i duszy

Dlaczego mówimy, że joga jest połączeniem ciała, umysłu i duszy? W jaki sposób to połączenie powstaje? Praktyka jogicznych pozycji niejako zmusza do kierowania naszej uwagi do wewnątrz. Dlatego też podczas zajęć jogi nie słucha się muzyki. Każdy uczestnik zajęć dostaje instrukcję, aby koncentrował się wyłącznie na sobie i na tym co aktualnie robi i czuje. Joga nie skupia się na rywalizacji, nie występuje na igrzyskach olimpijskich, nie ma też zawodów z jogi. Każdy praktykuje ją dla siebie samego i w ten sposób zaspokaja swoje indywidualne potrzeby. Joga jest zarazem indywidualna, ale i uniwersalna, ponieważ każdy może w niej znaleźć coś dla siebie.

szkoła jogi Joga u Źródeł

Dzięki regularnej praktyce jogi nasze ciało przestają trapić różnego rodzaju schorzenia, bóle, dolegliwości. Staje się ono zdrowe, silne i wytrzymałe. Zaczynamy odczuwać lekkość poruszania się. Wiele dziedzin sportu uczy kontrolować nasze ciało. Joga nie stawia ciała ponad wszystko. Mimo tego, że praca wykonywana jest poprzez ciało, to w efekcie stajemy się zdolni do kontrolowania umysłem i samym sobą. Wszystko to dzięki zaangażowaniu i koncentracji, które prowadzą do wytworzenia psychicznej równowagi. Umysł uspokaja się. Pojawia się wytrzymałość, stabilność, witalność. To właśnie tu ciało łączy się z umysłem.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/page.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fjogakudowa%2F%3Ffref%3Dts&tabs=timeline&width=340&height=500&small_header=false&adapt_container_width=true&hide_cover=false&show_facepile=true&appId=395204987539291" width="340" height="350" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true"></iframe>