„Czy Wielki Wybuch był głośny? 11 rozmów o historii i życiu codziennym Wszechświata“ tak brzmi pełny tytuł książki popularnonaukowej napisanej przez Karolinę Głowacką i Jean-Pierre Lasotę.

Kim są autorzy i jaką mają ideę?

Karolina Głowacka – dziennikarka Radia TOK FM, pisze między innymi  dla ”Crazy Nauka” czy ”Znaku”. Uwielbia naukę i ubolewa nad złymi formami ich przekazywania w szkołach.

Jean-Pierre Lasota – profesor nauk fizycznych, autor ponad 250 prac naukowych. Jeśli czegoś nie wiesz o fizyce to on Ci to wytłumaczy. Lubi mówić, mówić o nauce.

Czy Wielki Wybuch był głośny?

O czym jest książka?

O książce najlepiej opowiedzą Wam sami autorzy:

My już wiemy, że ta książka będzie i już jest hitem. Dobry prezent dla ludzi w każdym wieku. Zapraszamy na fan page’a autorów książki : www.facebook.com/CzyWielkiWybuchBylGlosny/ .

Książkę można kupić na stronie wydawcy.

Atutem książki jest też rozdział poświęcony sposobom dokonywania odkryć w astrofizyce. Tutaj teoria miesza się nierozerwalnie z praktyką, czyli obserwacjami. Jest to temat rzadko poruszany w literaturze popularnonaukowej.„Czy Wielki Wybuch był głośny?” pokazuje, że polska literatura popularnonaukowa ma się świetnie i śmiało może konkurować z najlepszymi.

Ewa Stokłosa - Puls Kosmosu

Sporo poruszanych w książce problemów konstytuuje naszą obecność i egzystencjalny sens istnienia (ciekawa dyskusja o zasadzie antropicznej – str. 444-447). To nienachlana dawka faktów o świecie oczami astrofizyki z szansą na zrozumienie przez każdego. Gorąco polecam.

 

Carmel - Lubimyczytać.pl

Stron dociekliwych pytań i odpowiedzi

Gwarancja udanego książkowego prezentu