WYSPY WOLNOŚCI

Duża dawka artystycznych doznań czeka na fanów fotografii, filmu i nie tylko. W dniach 08 grudnia 2017 roku do 22 stycznia 2018 r. będzie można zobaczyć w Katowicach oryginalną wystawę multimedialną „Wyspy Wolności”.  Przedsięwzięcie jest wynikiem spotkania dwóch uznanych twórców – reżysera, producenta i montażysty filmowego Cezarego Grzesiuka oraz fotografa Jacka Przybyłowskiego mieszkającego od przeszło 20 lat na kanaryjskiej wyspie Lanzarote. To właśnie ona, Lanzarote, będzie główną bohaterką prezentowanych prac. W projekt zaangażowanych jest wiele osób związanych ze światem filmu i fotografii, między innymi Prof. Marian Oslislo – wieloletni Rektor ASP w Katowicach, Anita Skwara, Rafał Rozmus, Jan Mamoń, Jacek Hamela, Cezary Grzesiuk jr . Scenografią wystawy zajmuje się zaprzyjaźniony z redakcją naszego portalu  scenograf filmowy Krzysztof Świderski.

Wyspy Wolności

Cezary Grzesiuk

Producent, reżyser, montażysta filmowy. Dwukrotnie nagrodzony na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Za montaż filmu „Las cieni” uhonorowany na feltiwalu w Providence (Rhode Island International Film Festival w USA). W dorobku posiada ok. 100 tytułów ekranowych, m.in.:  „Pułkownik Kwiatkowski”, „Ogniem i Mieczem”, „Quo Vadis”, “Zmruż Oczy”, „Skazany na bluesa”, „Sztuczki”, „Różyczka”, „Imagine”,  „Pewnego razu w listopadzie”, a także wiele filmów dokumentalnych i teatrów tv. Odznaczony w 2016r. przez  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego orderem Gloria Artis. Właściciel studia filmowego Blue Dream Film.

Wyspy Wolności

Jacek Przybyłowski

Artysta fotografik, malarz, grafik, poeta. Początkowo specjalizuje się w portretowaniu muzyków, gwiazd Jazzu, wykorzystując ich obecność na festiwalach jazzowych, np. Jazz Jamboree. Fotografował m.in. takie ikony muzyki jazzowej, jak: Miles Davies, Pat Metheny, Dizzy Gillespie, John McLaughlin oraz Tomasz Stańko. W 1996 roku zamieszkuje na wyspie Lanzarote, tam żyje i tworzy do dziś. Organizuje koncerty, spektakle, wystawy oraz prowadzi swoją restaurację: “La Galeria” w dawnej stolicy wyspy Lanzarote – Teguise. Ponadto pracuje jako DJ, jest przewodnikiem wycieczek po wyspie, posługuje się biegle 5-ma językami i… nieustannie fotografuje.

Poniżej w ramach małego przedsmaku wystawy, prezentujemy kilka fotografii Jacka Przybyłowskiego:

Wyspy Wolności
Wyspy Wolności
Wyspy Wolności

Kiedy?

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Gdzie?

Strona na Facebooku organizatora