Kudowa-Zdrój to miejsce wyjątkowe, powodów dla takiej oceny jest wiele, należy wspomnieć wyjątkowość położenia tego uzdrowiska czy unikatowe na skale światową obiekty. Zacznijmy od usytuowania.

Kudowa jest położona w dolinie na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego na wysokości od 370 do 420 m n.p.m. nad potokiem Klikawa, który poprzez rzekę Metuję (czes. Metuje) wpada do Łaby (zlewisko Morza Północnego). Położenie Kudowy na południowych stokach powoduje, że ma ona klimat łagodniejszy od miejscowości położonych w Kotlinie Kłodzkiej, od której jest oddzielona Przełęczą Polskie Wrota.

Oczywiście to opis stricte encyklopedyczny, więc po taką wiedzę zapraszamy właśnie na Wikipedię. My postaramy przedstawić Wam piękną Kudowę, jej położenie i otocznie w formie map, linków, obrazów – filmów i fotografii.

Kudowa-Zdrój miejsce na weekendowe wyjazdy dla całego Dolnego Śląska

Sami zobaczcie, wyjeżdżacie z Wrocławia i jedziecie…prosto i już 🙂

Kudowa-Zdrój na każdą porę roku 🙂

Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików (autorstwa Agencji SowiWeb) i zdjęć autorstwa fotografa Dariusza Lesiczka.

Dziękujemy raz jeszcze Panu Dariuszowi Lesiczka za to, że pokazuje piękno miasta Kudowa-Zdrój.

Zapraszamy wszystkich do tego magicznego miejsca, oczywiście my na pewno na łamach Owl You Need powrócimy do tematu Gór Stołowych i okolic.

A jeśli jest ktoś zainteresowany newsami z uzdrowiska to zapraszamy na fanpage’a oraz stronę internetową Magicznej Kudowy z nowoczesną bazą noclegową, ofertą gastronomiczną i rekreacyjną:

Comments

comments